platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dyplomacja? Nie, pajdokracja

Pajdokracja po grecku znaczy „rządy dzieci” i tak starożytni określali ludzi, którzy nie dorośli do pełnionych przez siebie, odpowiedzialnych funkcji. Przypomniało mi się to określenie wczoraj, gdy usłyszałem kolejną krytyczną opinię wydaną przez Komisję Wenecką w kwestii ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Nie chodzi tu jednak o samą komisję, ale o postępowanie przedstawicieli MSZ-u, którzy zachowują się jak małe, obrażone dzieci, gdy takim maluchom coś nie pójdzie po ich myśli i obracają się na pięcie, odwracają do ściany, nie chcąc rozmawiać z tymi, którzy zrobili coś, co im się nie podoba. Zamiast publicznie polemizować z każdym niekorzystnym punktem wydanej przez Komisję Wenecką opinii – a tym samym zachowywać się, jak dorośli ludzie i przedstawiać swoje racje - udają, że takiej komisji nie ma i nie wysyłają na jej posiedzenie przedstawiciela polskiego rządu. Pajdokracja, jak nic.

 

Piotr  Polechoński 

 

POLECHONSKI_PIOTR

 

 

4 komentarze do “Dyplomacja? Nie, pajdokracja”

 1. ombre napisał(a):

  a ten zawsze swoje. zajmij sie człowieku książeczkami o Koszalinie. udzielaj sie bo w tym naprawde jesteś dobry. po co piszesz o czyms czego nie rozumieszz? zawsze zastanawia mnie jak to jest że wiekszość redaktorów pisze tu o czyms co powiązane jest z artykułami w GK a Pan Polechoński beka o swoich poglądach politycznych.

 2. ombre napisał(a):

  Dodam, że tekst powyższy nie jest mojego autorstwa.

 3. koszalinianin napisał(a):

  Ombre, nie bądź asekurantem. Choć asekuracja to też element poglądu politycznego. Może reprezentujesz pogląd jedynie obecnie słuszny : kto nie z nami, ten przeciwko nam? Obrażanie się na czyjeś poglądy to stara sprawdzona metoda, która po zburzeniu Muru Berlińskiego miała runąć i rozsypać się, jak ta zapora. Poza tym, czego tu nie rozumieć? Oświeć nas, inaczej postrzegających aktualne wydarzenia. tylko wznieś się lekko ponad i9 nie obrażaj.

 4. koszalinianin napisał(a):

  Ze wstydem przyznaję, że powyższy tekst też nie jest mój.

Zostaw komentarz